Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=db88d2d2c73210aaf51755e780d7cfe9Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

czy zepsuty termostat ma jakiœ wpływ na wieksze spalanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 145 / 146
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cezary855

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 9:51 am    Temat postu: czy zepsuty termostat ma jakiœ wpływ na wieksze spalanie Odpowiedz z cytatem

tak jak w temacie czy jest to mozliwe ze jesli jest zepsuty termostat auto moze wiecej palic ??!! przeczyalem gdzies na forum ze termosat tez ma jakis wplyw na spalanie!
arasz

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbarzdiej ma. Jeœli masz uszkodzony termostat silnik sie nie nagrzeje i przez to wiecej pali. Tak jakbys jezdził caly czas na ssaniu.
p.maiki

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie j/w
147 1.6 TS 02r 2008-2009
156FL 1.9 JTDM 03r 2009-2014
159 2.0 JTDM 09r 2014-
Tu serwisuje www.pablogarage.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
75andrew155

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arasz napisał:
Jak najbarzdiej ma. Jeœli masz uszkodzony termostat silnik sie nie nagrzeje i przez to wiecej pali. Tak jakbys jezdził caly czas na ssaniu.
Nie do końca jest to prawda, wszystko zalezy od warunków zewnetrznych i pozycji zaciecia termostatu. Ja kiedys w swoim dawnym aucie miałem termostat letni bez zaworu temostatycznego w pozycji pełnego otwarcia i co ważne ten patent się sprawdzał
cezary855

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki panowie!!!
lesio146

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

75andrew155 napisał:
arasz napisał:
Nie do końca jest to prawda, wszystko zalezy od warunków zewnetrznych i pozycji zaciecia termostatu. Ja kiedys w swoim dawnym aucie miałem termostat letni bez zaworu temostatycznego w pozycji pełnego otwarcia i co ważne ten patent się sprawdzał
sa termostaty letnie i zimowe.wlasnie sie dowiedzialem o tym Shocked
75andrew155

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lesio146 napisał:
75andrew155 napisał:
arasz napisał:

Lesyo nie czepiaj sie, napisałem letni bo ja go tak nazywam i ja go tak zrobiłem, powinienem napisać "letni" miałem kłopoty z przegrzewaniem silnika mimo że wszystko działało tak jak trzeba dopiero przeróbka termostatu Na "letni" (wybebeszony z zaworu termicznego) dała pożšdany efekt . Lesio ucz się i nie wybieraj sobie moich wypowiedzi według swojej mylnej interpretacji żeby mi tylko przywalić Very Happy mysle że i ja od Ciebie czegoœ sie naucze nie tylko uszczypliwoœci ale radzenia sobie z problemami z autem. O zimowym termostacie nic nie pisałem ale Ty sobie musiałeœ cos wymysleć więc wymysliłeœ Shocked
kozaalfa

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie uspokujcie emocje Wink .
Termostat w samochodzie jest bardzo ważny.Jeżeli odpalamy "zimny silnik" zamknięty zawór termostatu pozwala zmniejszyć obieg płynu i szybciej doprowadzić motor do optymalnej temperatury pracy.
Kiedy już temperatura wzroœnie następuje otwarcie zaworu termostatu i działa proces odwrotny -płyn w dużym obiegu schładza silnik.
Czyli ma zastosowanie - zasada zachowania energii Smile
Temperatura ma znaczenie także dla oleju silnikowego,który w za niskiej temperaturze nie ma swoich najlepszych właœciwoœci.
75andrew155 - miałeœ rację,że otworzyłeœ zawór termostatu w okresie letnim Smile ,zapewne zbyt wysoka temperatura Twojego silnika była spowodowana kłopotami albo z zamulonš chłodnicš,albo słabo działajšcš pompš wody Crying or Very sad . Dlatego lepiej dla Ciebie było niedogrzanie silnika, niż przegrzanie go i zabicie Confused .
Przepraszam za mojš rozprawkę,ale to przyzwyczajenie "starego belfra" Razz
A odpowiadajšc na temat - TO PRAWDA !
Niedogrzany silnik = większe spalanie !
Termostat musi być zawsze sprawny,ale trzeba pamiętać,że nasze Belle nie sš przeważnie nowe i układ chłodzenia też może niedomagać Rolling Eyes
Jak mówi przysłowie : "Stare sš dobre skrzypce i wino" Very Happy

Pozdrawiam
166 - była
156 - była
164 - była
33 SW - była
33 - była
Alfasud - był
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lesio146

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

75andrew155 napisał:
lesio146 napisał:
75andrew155 napisał:
arasz napisał:

Lesyo nie czepiaj sie, napisałem letni bo ja go tak nazywam i ja go tak zrobiłem, powinienem napisać "letni" miałem kłopoty z przegrzewaniem silnika mimo że wszystko działało tak jak trzeba dopiero przeróbka termostatu Na "letni" (wybebeszony z zaworu termicznego) dała pożšdany efekt . Lesio ucz się i nie wybieraj sobie moich wypowiedzi według swojej mylnej interpretacji żeby mi tylko przywalić Very Happy mysle że i ja od Ciebie czegoœ sie naucze nie tylko uszczypliwoœci ale radzenia sobie z problemami z autem. O zimowym termostacie nic nie pisałem ale Ty sobie musiałeœ cos wymysleć więc wymysliłeœ Shocked
Ucze sie cały czas.Termostat bez zaworu termostatycznego to juz nie termostat.Jesli wszystko jest oki to napewno winnym przegrzewania nie jest sprawny termostat.Pytanie załozycielela tematu bylo czy niesprawny termostat zwiekasza zuzycie paliwa.Odp jest jedna.Zwiękasza.Dywagacje w jakim momencie jest zaciety raczej zbedne.Gdyby zacioł sie na zamkniętym kolega pytał by czy zepsuty termostat powoduje przegrzewanie silnika.Szacun dla twej wiedzy choc odp Twoja nie byla dokładnš odp na pytanie.
75andrew155

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.......... ale dociekanie działania mechanizmu chłodzenia silnika jest jak najbardziej na miejscu . W moim silniku była nowa chłodnica i nowa pompa wody nawet o zwiekszonej wydajnoœci niz orginalna a jednak coœ było nie tak
. Jazda z " letnim" termostatem nie powodowała drastycznego spadku temperatury nawet w trasie, temperatura silnika oscylowała w granicach 80-95 st i to był strzał w dziesiatkę. Silnik 1.8 Turbo i co ważne silnik nie wykazywał wiekszego zużycia paliwa
Marek 40

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 9:38 pm    Temat postu: jak w temacie Odpowiedz z cytatem

Nie ma co interpretowac ,wymyslac prochu co do termostatu jest tyko jedna opcja ktora wszystkim wyjasnil kozaalfa.W innych przypadkach nie ma termostatu tlko rura w ukladzie chlodzenia.Sprawny uklad chl.i termostat i jest ok.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
75andrew155

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tez racja ale nie w moim przypadku. Wracajac do tematu niedogrzania silnika i jaki to ma wpływ na spalanie? jesli silnik osiagnie temperaturę powiedzmy 60 st to silnik schodzi z obrotów 1200 do około 800 na pewno wolniej i to ma wpływ na spalanie ale po osiagnieciu 60st czy podaje więcej paliwa? tego i ja nie jestem pewien. Na ogrzewanie wnętrza auta ma wpływ.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 145 / 146 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: