Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=18f41a99db835ad58bb562c32ca21f6bTwoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

2.0 TD ciężko odpala na zimnym silniku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 145 / 146
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kemustek

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 4:30 pm    Temat postu: 2.0 TD ciężko odpala na zimnym silniku Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkim.
Po pierwsze problem dotyczy samochodu Alfa Romeo 145 2.0TD (lub jak kto woli 1.9TD) z roku 1998.

Problem wygląda następująco, gdy silnik jest zimny auto nigdy nie odpali za pierwszym razem, po prostu po odpaleniu gaśnie. Za drugim razem dławi się i po przegazowaniu jakoś utrzyma wolne obroty.

Przyczynę problemu znalazłem jednak nie wiem jak go rozwiązać.
Gdyby ktoś posiadał taką alfę z tym silnikiem to bardzo prosiłbym o zdjęcia.

Na zdjęciu numer 1 http://www.picshot.pl/public/view/full/304652
Zaznaczyłem "wihajster" który odpowiada za coś w rodzaju "ssania". Z tego co się zorientowałem powinna być do niego przymocowana linka której brakuje.

Oczywiście gdy ręcznie przytrzymam ową wajchę to auto odpala bez problemu.

Główne pytanie gdzie owa linka powinna być podłączona?

Nie wiem czy dobrze myślę, ale gdzieś znalazłem informację iż steruje nią czujnik temperatury płynu przy termostacie.

Tutaj drugie pytanie u mnie ten czujnik nie jest do niczego podłączony, zdjęcie: http://www.picshot.pl/public/view/full/304654
1. czujnik temperatury płynu
2. też jakiś czujnik który nie jest nigdzie podłączony.

Z góry dzięki za każdą pomoc
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 145 / 146 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: